Rodzic w gabinecie w butach czy bez? U mnie zdecydowanie BEZ. I pilnuję tego.

Czy to pierwsza wizyta, czy wizyty co tydzień – zdejmujemy buty przed gabinetem.


Po co?

Ze względu na higienę, zdrowie i bezpieczeństwo dzieci.

U mnie w gabinecie z każdym dzieckiem część zajęć pracuję na macie. Im dziecko młodsze, tym więcej czasu tam spędzamy 🙂

Owszem, rodzice nie przechodzą po macie. Ale czy dziecko w zabawie potrafi ograniczyć się wyłącznie do maty? Zdecydowanie NIE. Korzysta z całej podłogi. Również z tej części, po której przechodzą rodzice. Dlatego rodzic jest proszony o zdjęcie butów. Dla bezpieczeństwa i zdrowia własnego dziecka. Zwykle nie stanowi to problemu.

A co jeśli ktoś nie czuje się komfortowo w skarpetach?
Mam dla niego worki ochronne na obuwie. Widziałam też u @psychologia_opole fajne kapcie jednorazowe na buty 🙂

Wyniki ankiety

W ankiecie większość z Was 64% zaznaczyła, że rodzice wchodzą w butach do gabinetu. Tylko 50% głosujących nie ma problemu z poproszeniem o zdjęcie obuwia. 29% uważa, że to trochę krępujące, dlatego nie prosi. Natomiast 21% głosujących przyznaje, że zdarzyły się nieprzyjemne komentarze, więc nie prosi już.

Jeśli zależy Wam na zmianie w tym obszarze spróbujcie z infografiką, informacją na drzwiach – to naprawdę w większości przypadków załatwia problem.

A co jeśli mimo tabliczki rodzic wchodzi w butach?

Wtedy proszę go osobiście, wyjaśniając dlaczego mi na tym zależy. Krótka informacja „Bo na podłodze bawią się dzieci” wystarczy.

Nie bójcie się prosić o zdjęcie butów. Rodzice są do tego przywykli. Przecież w żłobku czy przedszkolu również wchodzi się/wchodziło w skarpetkach na salę.

Kogo przekonałam? Kto z logopedów podejmie próbę zawalczenia o zdejmowanie butów w gabinecie? 🙂

Powodzenia

P.S. Infografikę wrzuciłam na stronę, możecie sobie pobrać 🙂

Higiena w gabinecie logopedycznym


__
#dbamozdrowiedziecka #zdrowiedziecka #higiena #bezpieczeńswtodziecka #zarazki #obuwie #obuwiezamienne #logopeda #gabinet #zasady #dziecko #rodzice #rodzicielstwo #gabinetspecjalisty #gabinetdladzieci #dladzieci #świadomerodzicielstwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.