Za tą mgłą 🌫️ kryję się… NOWA JA. *Osobisty wpis.

Nowy Rok = Nowy Logopeda 🆕

Noworoczne (i nie tylko) postanowienia dla logopedy (moje, ale może masz podobnie? 💪

1️⃣ BALANS – Będę pamiętać o tym, że oprócz logopedii (która przecież jest moją pasją!) jest jeszcze inne życie (zachowam balans)

2️⃣ KAMERA – będę patrzeć na siebie przez obiektyw „ukrytej kamery” by lepiej oceniać sytuację i mój udział w niej ( to, że terapia nie przynosi spodziewanych rezultatów to nie zawsze moja wina w 100%. Będę pamiętać o udziale rodzica (i jego % odpowiedzialności) oraz dziecku.

3️⃣ WIEM PO CO -nawet jeśli moje działania będą nieoczywiste dla obserwatora – będę potrafiła wyjaśnić dlaczego coś robię, czemu to ma służyć, dlaczego o coś pytam.

4️⃣ KOMPETENCJE – Będę rozwijać się nie tylko logopedycznie (będę trenować kompetencje interpersonalne, dbać o jakość rozmowy z rodzicem, by rodzic miał poczucie wsparcia, a nie oceniania)

5️⃣ KONCEPCJA – zamiast rzucać się w szaleńczy wir pracy, przeznaczę wybrany czas w tygodniu na myślenie koncepcyjne: o mich pacjentach, o przebiegu terapii

6️⃣ CZAS – będę budować relację podczas zajęć przez tyle czasu, ile będzie potrzeba np. gdy dziecko nie buduje wspólnego pola uwagi, bez obawy o niewłaściwą ocenę ze strony rodzica.

7️⃣ MINIMALIZM – wielogodzinne przygotowania do zajęć zamienię na jakościowy minimalizm, zajrzę na dno szafy z pomocami, wykorzystam coś starego lub powtórzę zabawę (bo mogę! 😉 Nie muszę za każdym razem wyjmować królika z rękawa.

A to wszystko z… egoizmu? Nie! Dbając o siebie, dbam o pacjenta!

Z którym punktem się zgadzasz najbardziej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.