Ślady zwierząt wiejskich logopestka.pl

Pozostajemy w tematyce farmy, wsi, zwierząt wiejskich. Bo które dziecko nie lubi słodkich małych prosiaczków, cielaczków i pisklątek?

Dziś zapraszam do zabawy w detektywa. Będziemy tropić zwierzęta wiejskie.

W karcie pracy znajdują się ślady 6 zwierząt:

  • krowy,
  • konia,
  • kury,
  • kaczki,
  • psa,
  • kota.

Zabawa 1. Przyglądamy się śladom.

Weź do ręki lupę (jeśli masz) i zamień się w obserwatora. Dokładnie obserwuj, jak wyglądają ślady zwierząt. Porównaj je z sobą. Czym się różnią? Czy są podobne do siebie? Które są podobne?

Zabawa 2. Dopasuj ślady.

Co to? Ślady zniknęły! Czy dobrze je zapamiętałaś/eś? Sprawdź swoją pamięć i przyklej w puste miejsca odpowiednie ślady.

Zabawa 3. Łączymy w pary (obrazki)

A teraz poćwicz swoją rękę. Przygotuj kredkę, flamaster, ołówek i połącz ślady (znajdujące się po lewej stronie) ze zwierzętami (po prawej stronie kartki).

Zabawa 4. Łączymy w pary (wyrazy)

To było dla ciebie zbyt łatwe?! No to pora na trudniejszą wersję. Przeczytaj samodzielnie lub z pomocą osoby dorosłej wyrazy. Połącz nazwę zwierzęcia z odpowiednimi śladami.

Zabawa 5. Zabawa sensoryczna

Wytnij ślady znajdujące się na 1 stronie karty pracy. Przygotuj ryż, pędzelek i tackę/pojemnik. Poproś rodzica o to, aby na dnie pojemnika/tacki ułożył obrazki i zasypał je ryżem/mąką. A ty zabaw się w detektywa. Weź pędzelek w dłoń i tak długo omiataj obrazki, aż będziesz pewny, jaki to ślad.

Zabawa 6. Zabawa plastyczna

Przygotuj: plastelinę, nasiona słonecznika, fasolę,plastikowy nozyk.

Rozwałkuj plastelinę, aby zrobił się z niej placek. A teraz spróbuj wykorzystać zgromadzone materiały i odcisnąć je w plastelinie w taki sposób, aby odciski utworzyły ślady poznanych zwierząt.

Udanej zabawy!

P.S. Podoba Ci się? Zostaw komentarz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.