Dziś przygotowałam dla Was recenzję zestawu do rehabilitacji aparatu mowy, wibratora logopedycznego – Z-Vibe Travel Kit, który otrzymałam do przetestowania od Arante.pl

Wibrator był przez mnie używany podczas zajęć logopedycznych z przedszkolakami, zatem pacjentami w wieku 3-6 r. ż. (oczywiście po otrzymaniu informacji od rodziców o braku przeciwwskazań).

Kilka informacji o wibratorze Z-Vibe Travel Kit:

Zastosowanie Z-Vibe®:

Zastosowanie proponowane przez producenta można znaleźć tutaj

Co zawiera zestaw:

 • Wibrator logopedyczny „Z-Vibe”

 • 1 x bateria

 • 5 wymiennych nasadek masujących:

  • Probe Tip – Dzięki trzem różnym teksturom jej powierzchni terapeuta lub logopeda może urozmaicić wrażenia zmysłowe związane z masażem policzków, dziąseł, języka podniebienia i warg.

  • Preefer Tip – Końcówka zawiera wypukłe prążki, które można wykorzystywać w celu masażu dziąseł, podniebienia, policzków, języka oraz warg. Jest paskowana podłużnie do masażu ruchami walcowatymi, doskonała do terapii zewnątrzustnej, zwłaszcza mięśnia okrężnego, ale i języka czy policzków.

  • Spoon Tip – Miękka Gładka oraz Twarda Gładka – Można je wykorzystywać podczas terapii logopedycznej oraz do masażu dziąseł, policzków, podniebienia, warg i języka, a także do karmienia. Natomiast u dzieci starszych wspomaga proces wywoływania głoski „r”.

  • Mini Tip – Trzy tekstury powierzchni z powodzeniem urozmaicają wrażenia zmysłowe podczas masażu dziąseł, policzków, podniebienia, warg lub języka. 

  • Poręczny, przenośny i wytrzymały pojemnik, przechowywanie jest proste. Mamy pewność, że nie zgubimy elementów zestawu).

 • *opis zestawu ze strony arante.pl

Źródło zdjęcia: https://www.arante.pl/wibrator-logopedyczny-z-vibe-zestaw-travel.html

Do kupienia tutaj

* Do zestawu można dokupić także inne końcówki np. Animal – trójwymiarową końcówkę do masowania.

Źródło obrazka: https://www.arktherapeutic.com/arks-z-vibe-animal-critters-travel-kit-customizable/

Końcówki do kupienia tutaj

Informacja ze strony producenta:

Zgodnie z informacją na stronie producenta, urządzenie zostało wyprodukowane w USA w zgodzie ze standardami FDA. Produkt nie zawiera ołowiu, ftalanów, PCV, BPA czy lateksu.

Więcej informacji tutaj

Moje spostrzeżenia na temat Z-Vibe Travel Kit:

Designed by Freepik

Zalety:

Wady:

Moje spostrzeżenia:

Moja ocena Z-Vibe Travel Kit:

5/5

Przeczytaj zestawienie wibratorów logopedycznych

Artykuł powstał w wyniku współpracy z arante.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.